Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine “Markalaşma” Eğitimi

KusadasiTOMARKAYDER (Markalaşma, Yenilikçilik ve Kalite Derneği) tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansına sunulan, Kuşadası Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası, Aydın Ticaret Borsası ve Aydın Ticaret Odası’nın ortağı olduğu “Marka Yaratma ve Markalaşma Stratejileri Eğitimi ve Farkındalık Faaliyetleri” projesi 2014 yılı Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştı.

Proje kapsamında ilk eğitim 17 Ekim 2014 tarihinde Kuşadası Ticaret Odası’nda Tritech Patent ekibinden Genel Müdür Zeliha Özsoy ve Marka Vekili Burçin Başoğlu Arslan tarafından Kuşadası Ticaret Odası üyelerine “Markalaşma Yolunda Yapılması Gerekenler” başlığı ile verildi. Eğitim dahilinde Markalaşma, Yenilik ve Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Peri Banu Nemutlu tarafından da proje ve MARKAYDER hakkında bilgiler Kuşadası Ticaret Odası üyelerine sunuldu.

20 Ekim 2014, 30 Ekim 2014 ve 31 Ekim 2014 tarihlerinde de tekrarlanan eğitimler boyunca üyeler, Tritech Patent tarafından ulusal ve uluslararası markalaşma faaliyetleri, işletmelere yönelik marka yaratma süreçleri, firma içi marka stratejilerinin oluşturulması, markanın korunması, marka aleyhine açılacak davalar, marka ile kurumsal kimlik kazandırılması ve markanın reklam boyutu konularında bilgilendirildiler ve eğitmenlerimize kendi markaları, marka başvuruları, marka stratejileri hakkında sorular yönelttiler.

Tritech Patent tarafından sunulan eğitime ilişkin haberler ise Milliyet, Star Gazetesi, Samanyolu Haber, İHA gibi ulusal basın ve yayın organlarında yer aldı.